Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /data01/virt72622/domeenid/www.karjeravestonii.ee/htdocs/wp-includes/functions.php on line 4187
Integratsiooni SA

Darja Matt osaleb Eesti teaduspoliitika arendamisel

27. April 2017

Täna töötab Darja Matt Tartus haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna peaeksperdina. Ka keskkoolis ja ülikoolis käis ta heade mõtete linnas.

„Ma olen lõpetanud Eesti Maaülikooli põllumajandustoodete tootmise ja turunduse erialal. Seal sain ma ka oma esimese töökogemuse – kuus aastat tegelesin mahetoiduainete kvaliteediga Eesti Maaviljeluse Instituudis. Pärast töötasin rahvusvaheliste mahe maaviljeluse projektide juhtkonnas ning õppisin samaaegselt ka doktorantuuris,“ rääkis Matt.

 

Keeloskus pole Darjale kunagi probleemiks olnud. „Kuna kolmeaastaselt läksin lasteaeda, kus kogu tegevus toimus eesti keeles, ei ole mul kunagi olnud probleeme eesti keelega,“ ütles ta.

Oma praeguse ametikohaa haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna peaeksperdina sai Darja konkursil osaledes. Tema sõnul ei olnud tal mingeid hirme uue töökoha ees riigiasutuses. „Mul oli suur huvi ja soov proovida end selles töös. Tahtsin uusi asju õppida ning oma teadmisi ja oskusi kasutada ministeeriumi tasandil,“ selgitas Matt. Tema sõnul paistab ministeeriumis eriti silma kolleegide professionaalsus ja tööprotsesside efektiivne korraldus.

„Selles ametis nägin ma võimalust saada head praktikat ja osaleda Eesti teaduspoliitika arendamisel. Alatest 2017. aasta juulist on Eesti Euroopa Liidu eesistuja ning Eesti haridus- ja teadusministeerium juhib kogu Euroopa teadus- ja haridusalast tööd. Eestis toimuvad erinevad kõrgetasemelised istungid, konverentsid ja kohtumised – minu ülesanne on nende korraldamine ja läbiviimine,” tutvustas Matt eesootavaid väljakutseid.

Koolilõpetajatele ja tudengitele soovitusi jagades rõhutab naine hariduse tähtsust, keelte oskamist ja laia silmaringi olemasolu. „Tuleks leida konkreetne valdkond, mis huvi pakub. Siis on ka tööd lõbusam ja lihtsam teha,“ lisas Matt.