PROGRAMMIST ja KANDIDEERIMISEST

Riigiasutuste praktikaprogramm eri keele- ja kultuuritaustaga tudengitele

Avalikus teenistuses töötamisel on mitmeid eeliseid – saad osaleda Eesti ajaloo kujundamises, seada Eesti riigi tegevussuundi, näha oma töö vilju seadusandluses, lüüa kaasa arendusprojektides nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Sul on võimalus muuta Eesti elu paremaks!

Kui oled tubli, täpne ja tähelepanelik, saad kaasa head soovitused oma ala tipptegijatelt. Edukatel praktikantidel on tulevikus kindlasti eelis avalikus teenistuses tööle kandideerimisel. Praktika ajal osaled arendavatel kohtumistel ja jagad kogemusi teiste programmis osalejatega. 

Praktikaprogrammis pakuvad mitmesuguseid praktikakohti ministeeriumid ja riigiasutused. Kandideerima on oodatud teotahtelised eesti keelest erineva emakeelega Eesti ülikoolide tudengid. Eelduseks on hea eesti keele oskus, huvi valdkonna vastu ning valmisolek põnevaks väljakutseks. Huvilistel soovitame tutvuda huvipakkuva riigiasutusega nende kodulehel.

Praktika näeb enamasti ette nii iseseisvat kui ka meeskonnatööd, praktikant kaasatakse võimalikult palju asutuse igapäevatöösse. Praktikantide  ja asutuste vajadusi arvestades pakutakse nii paindlikku tööaega kui ka kaugtööd.

Praktikprogramm toimub alates 2020. aastast. Ministeeriumides ja riigiasutustes on praktika läbinud kokku mitukümmend vene, eesti-vene, saksa, aga ka näiteks türgi, aserbaidžaani jm emakeelega noort. Siin videos on kokku võetud noorte ja nende juhendajate muljed.

Kui sa seekord ei leidunud sobivat praktikapakkumist, hoia praktikaprogrammil siiski silm peal, ehk leidub sulle sobiv pakkumine järgmisel hooajal. Samuti tasub liituda Facebook grupiga "Avalik teenistus", kus lisaks tööpakkumistele jagatakse infot ka praktika võimaluste kohta.

Praktikakohtade pakkumised

crossmenu