Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /data01/virt72622/domeenid/www.karjeravestonii.ee/htdocs/wp-includes/functions.php on line 4187
Integratsiooni SA

Töö- ja puhkeaeg

5. June 2017

Eestis loetakse täistööajaks kaheksa tundi päevas. Olenevalt tööst võib see aeg olla pikem või ka lühem ning oluline teha töötegemise vahepeal puhkepause. Töö- ja puhkeaega reguleerib töölepingu seadus.

Mõned olulised nopped CV Keskuse blogist, mis kirjutab lähemalt töö- ja puhkeajast.

Puhkeaeg on aeg, mille jooksul pole töötaja kohustatud tööülesandmeid täitma. Puhkeaja võimaldamine tööajaga vaheldumisi on töötaja tervise seisukohast väga oluline – nii saab töötaja puhata väsimusest, pingest, arvutiekraanist, ühetaolistest liigutustest või hoopis mürast. Puhkeaega jaotatakse nii tööajasiseseks kui ka -väliseks.

Töötades päevas kuus või enam tundi, on töötajal õigus vähemalt 30-minutilisele puhkeajale ehk lõunavaheajale.

Lisaks lõunapausile on vajalik päeva jooksul teha ka lühiajalisi puhkepause – eriti oluline on see nende töötajate puhul, kes teevad monotoonseid liigutusi, töötavad suure füüsilise/ vaimse koormusega või külma/ kuuma temperatuuriga kohas.

Loe lähemalt: https://www.cvkeskus.ee/career.php?menu=2&lastmenu=10&text_id=2089&career_style